Zastosowanie Internetu

Jeśli w pracy masz dużo obowiązków to na pewno jesteś bardzo zmęczony psychicznie. Jednak jest na to pewien sposób. Jeśli masz dostęp do Internetu to włącz przeglądarkę i zacznij przeglądać Internet. Jest to sposób na oderwanie się od pracy chociaż na moment. Dzięki temu zyskujemy chwilkę na odetchniecie a po powrocie do pracy będziemy pracowali o wiele wydajniej. Jest to sposób aby pomimo utraty kilku minut zyskać wydajność pracownika. Jednak trzeba pamiętać, aby nie robić takich przerw zbyt często ponieważ nasz pracodawca może być z tego powodu bardzo zły. Pamiętajmy aby zastosować w tym wszystkim umiar. Ponieważ za długa praca jak i długi odpoczynek szkodzą. Trzeba dokładnie wybierać to co robimy. Pamiętajmy o tym a będzie nam się o wiele lepiej pracowało. Jest to sposób na wydajną pracę. Nie masz co robić wieczorami ? Jeśli tak to zainteresuj się siecią. Jeśli jeszcze tego nie masz to czas najwyższy aby założyć Internet. Jest to nie tylko sposób na dobrą rozrywkę ale także na zyskanie znajomości i znalezienie wiadomości. Dzięki temu możemy dobrze się bawić i nie tylko. W Internecie można znaleźć bardzo dużo darmowych filmów z możliwością ich obejrzenia. Również znajdziemy dużo bardzo mądrych stron, które pozwolą Ci dowie wiedzieć się nie jednej pozytywnej rzeczy. Na przykład wiadomości czy też znajdziemy różnego rodzaju publikacji naukowych.

Jest to bardzo dobry sposób wykorzystywania Internetu. Również można posłużyć się Internetem do ściągania wielu pirackich programów jednak moim zdaniem jest to zły sposób wykorzystywania tego środka komunikacji. Jednak mam nadzieję, że wybierzesz mądrze. Oczywiście nie są to jedyne sposoby w jaki możemy wykorzystać nowoczesne technologie wraz z dostępem do Internetu, jednak jeśli pragniemy lub chcemy coś znaleźć, rozerwać się czy zarezerwować sobie bilet do kina czy na samolot to właśnie Internet jest idealnym przykładem na to jak pomocne może być to narzędzie. Oczywiście dzieje się tak ze względu na ogólne zastosowanie Internetu już niemalże w każdej branży i dziedzinie naszego życia.

Najpopularniejszy polski kreator stron internetowych.

Jeśli chcielibyśmy spróbować sowich sił przy tworzeniu stron internetowych potrzebne są nam dwie rzeczy. Pierwsza to wiedza z zakresu znajomości chociażby podstaw html, druga odpowiedni kreator stron internetowych. Oczywiście każdą stronę można stworzyć w edytorze tekstowym takim jak notatnik, niemniej jednak jest to sposób polecany tylko i wyłącznie osobom, które znają język programowania. W przeciwnym wypadku należy zainteresować się kreatorem, który przeprowadzi każdego początkującego webmastera „za rękę” podczas kreacji swojej pierwszej strony. Najlepiej będzie jeśli kreator stron www będzie w polskiej wersji językowej. Dzięki temu znacznie łatwiej będziemy się mogli nim posługiwać. Jednym z takich kreatorów na polskim rynku jest Pajączek. Jest to kreator płatny, nie mniej jednak w odróżnieniu od darmowych oferuje on ogromne możliwości, zarówno przy zastosowaniu podstaw czyli html jak również znacznie bardziej zaawansowanych języków, które przy bardziej zaawansowanych technicznie stronach są po prostu niezbędne. Umożliwia on nie tylko zastosowanie css, ale również Java script oraz php. Dzięki temu znacznie łatwiej z prostej strony internetowej można wykonać zaawansowany serwis czy portal internetowy. Oczywiście ten kreator stron umożliwia wysłanie plików poprzez ftp na serwer, gdzie będzie umieszczona storna. I to wszystko za pomocą kilku kliknięć myszy.

Warto jest również wiedzieć że za pomocą takiego kreatora stworzymy bardzo szybko naszą stronę firmową czy wizytówkę. Jest to niezmiernie istotne, zwłaszcza w sytuacji kiedy startujemy z naszą działalnością i nie chcemy lub nie możemy wydać dużej ilości pieniędzy na stronę internetową. Wówczas to bez problemu jesteśmy w stanie sobie samodzielnie zapewnić start naszej witryny firmowej. Oczywiście nie jest to takie trudne jak może się nam wydawać. Zwłaszcza że kreatory stron są bardzo intuicyjne i przeprowadzają nas przez proces tworzenia strony niemalże jak dziecko się przeprowadza przez ulicę, czyli trzymając za rękę.

Reklama firmy

Internet jest miejscem, które zdecydowanie nam ułatwia prowadzenie interesu, dzieje się tak dzięki temu że za pomocą Internetu jesteśmy w stanie w dość szybki sposób dotrzeć do licznego grona odbiorców a co nie bez znaczenia, również warto wspomnieć że są to odbiorcy naszych towarów i usług na całym świecie. Internet nie zna granic i dzięki niemu możemy w ciągu minuty wysłać ofertę handlową do ludzi znajdujących się każdym zakątku naszego globu. Jeżeli decydujemy się na zakładanie własnej firmy, to zastanawiamy się jakby tu dotrzeć do jak największej liczby klientów, którzy powinni dowiedzieć się że powstaje nowa wchodząca na rynek firma. Możemy roznosić ulotki, lub dodać ogłoszenie w gazetach, ale jest także dość popularny sposób, który staje się coraz bardziej modniejszy a mianowicie reklama w Internecie. Nie tylko młodzi ludzie często korzystają z Internetu wchodząc na różne jego strony WWW. Reklama to dobry pomysł, by pozyskać jak najwięcej klientów. Wiemy, że Internet jest w prawie każdym domu i korzystają z niego miliony ludzi na całym świecie.

Dlatego reklama trafia do milionów ludzi nie tylko w naszym kraju, ale również i dociera za granicę. Dzięki technologii, która cały czas się rozwija powstały strony które proponują całkiem darmowe dodawanie ogłoszeń, czy reklam firm, lub produktów dopiero wchodzących na rynek. Odwiedzając te strony możemy polecić je również koledze, lub koleżance, którzy jeszcze nie słyszeli o nowym wynalazku. Reklama jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób dopiero zakładających firmy, które mogą korzystać z możliwości jakie daje Internet. Reklama dosyć pozytywnie wpływa na naszą psychikę, ponieważ gdy tylko zobaczymy coś nowego otwierając jakąkolwiek stronę WWW na której od razu pojawia nam się obrazek z nowym logo firmy, robimy wszystko, by sprawdzić co dana firma ma nam do zaproponowania. Myślimy, lub od razu wybieramy się do niej, by zobaczyć jakie promocje ma dla nas i czy ceny konkurują z tymi, które posiada firma z której usług wcześniej korzystaliśmy.

Skąd bierzemy grafiki?

Kiedy zlecamy komuś wykonanie strony internetowej dobrze jest się zorientować czy ta osoba robi to samodzielnie czy być może ktoś jej pomaga? Dlaczego tak jest? Sprawa jest prosta. Generalnie potrzebny jest grafik i programista. Oczywiście programista zazwyczaj dysponuje dużymi umiejętnościami, jeśli chodzi o kodowanie strony, jednak niekoniecznie już musi potrafić stworzyć grafikę na stronę internetową. To wymaga już pewnej wyobraźni i umiejętności graficznych. Teoretycznie te zadanie może wykonywać jedna osoba, jednak zazwyczaj jest tak, że graficy zajmują się tylko projektowaniem wyglądu, są to swego rodzaju artyści. Grafik w dzisiejszych czasach do dyspozycji ma potężne narzędzia do tworzenia stron internetowych, dzięki programom można osiągać cudowne efekty na stronach. Również dostępność profesjonalnych grafik na stronę sprawia, że bardzo łatwo jest dobrać właściwe elementy graficzne. Oczywiście łatwo dla osoby, która wie co robi i ma jakiś pomysł na to ja wyglądać ma strona. Bez tego nic nie wyjdzie z takiego projektu. Oprócz tego że musi wiedzieć jak strona ma wyglądać i tego że ma konieczne oprogramowanie, kolejnym elementem jest konieczność zakupu lub samodzielnego stworzenia grafiki komputerowej.

Zazwyczaj jednak bardziej opłaca się je kupować. Wynika to z tego względu, że na rynku jest bardzo wiele stron oferujących na sprzedaż gotowe zdjęcia lub grafiki. Przeważnie koszt to kilkanaście dolarów, co jak sami przyznacie ma się nijak do kosztów samodzielnego wykonania dobrego i profesjonalnego zdjęcia. Oczywiście tego rodzaju zdjęcia, jakie można zakupić w profesjonalnych serwisach są najwyższej jakości, a to gwarantuje że będą dobrze się prezentowały na naszej stronie internetowej. Zwłaszcza że również możemy kupować je w różnych rozdzielczościach i w zależności od tego w jaki sposób leziemy z nich korzystać. Jeżeli potrzebujemy tylko niewielką grafiką lub zdajecie to często można zakupić ją już a dosłownie jednego dolara, co sami przyznacie nie jest kwotą zbyt wygórowana.

PHP

PHP jest językiem programowania opartym o wykonywanie skryptów. Język ten datuje swoje powstanie praktycznie od samego początku istnienia Internetu, czyli od połowy lat dziewięćdziesiątych. Największą zaletą tego języka programowania jest to że zamieszczone na stronie w kodzie komendy wykonywane są na serwerze. Takie zastosowanie i rozwiązanie sprawia że komputer kliencki nie jest nadmiernie obciążony co w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie. Również dużą zaletą tego rozwiązania jest to że znający zasady działania serwerów, programista piszący stroną, wie w jaki sposób ją napisać aby na każdym komputerze działała ona w dokładnie taki sam sposób. To daje zdecydowanie większą przewagę w stosunku do np. omawianej wcześniej technologii java script. W przeciwieństwie do java script PHP nie wymaga instalowania niczego w przeglądarce, co z kolei prowadzi do lepszego i szybszego działania stron. Zwłaszcza że na komputerach starszego typu, przeładowanie elementami java lub adobe powodują zdecydowane zwolnienie działania komputera.

Również z tego wynika to że dzięki zastosowaniu PHP mamy gwarancję że strona będzie wyglądała tak samo na każdym komputerze na którym zostanie uruchomiona, takiej gwarancji nie daje w żaden sposób strona oparta o javascript. Wynika to z tego że wspomniane wcześniej technologie, często wymagają instalacji jakiś dodatkowych elementów, które skutecznie zwalniają komputer a nawet czasami wręcz na starszych komputerach uniemożliwią przeglądanie strony. To jest wielka zaleta PHP że obciążą on tylko i wyłącznie serwer, dzięki czemu komputer kliencki nie jest nadmiernie obciążony. Jedna język PHP jest typowym przykładem tego że miecz jest bronią obosieczną. Taki sposób działania bowiem w znacznym stopniu ogranicza wprowadzanie elementów interaktywnych na stronę. Do wprowadzenia formularza czy jakiegoś rozwijanego menu musimy już zastosować wcześniej omawiany sposób programowania jakim jest javascript. Pomimo wielu zalet PHP jak widać nie jest idealnym rozwiązaniem.

Dobór grafiki

Do stworzenie strony internetowej zazwyczaj potrzebna są przynajmniej dwie osoby, czyli taki mały zespól. Dlaczego dwie osoby? O tym będę pisał w dalszej części tego tekstu. Jednak potrzebny jest grafik i programista. Zadania są jasno podzielone. Programista zajmuje się stroną od strony technicznej, dba o jasny i czytelny kod, oraz o to żeby strona ładowała nieszybko. Zadaniem grafika jest sprawienie, aby szablon strony internetowej był jak najładniejszy. Generalnie wielokrotnie spotykałem się z sytuacją że to jedna osoba próbowała ogarniać temat zarówno projektowania grafiki jak i późniejszego kodowania strony, jednak zazwyczaj nic dobrego z tego nie wynika. Dlatego dobrze jest mieć w zespole dwie osoby, które ze sobą współpracują. Oczywiście grafik do pracy potrzebuje właściwego oprogramowania. Między innymi bardzo popularny jest Photoshop, jednak oprócz programów, bardzo często graficy sięgają po gotowe grafiki do specjalnych banków grafik i zdjęć. Co prawda zazwyczaj należy tam zapłacić za wykorzystanie konkretnych grafik, jednak i tak się to opłaci, ponieważ samodzielne wykonanie takiej grafiki i tak będzie dużo droższe i czasochłonne. Z tego właśnie powodu banki zdjęć i grafik internetowych cieszą się dużą popularnością. Wynika to oczywiście z tego że tam z kilka złotych możemy kupić już gotową grafikę.

Oprócz tego że jest to bardzo szybkie i z grafiki możemy korzystać niemalże natychmiast to jeszcze dodatkowo jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Zwłaszcza w sytuacji kiedy tworzymy stronę i mamy na grafikę bardzo ograniczony budżet. Wówczas najzwyczajniej w świecie nie opłaca się zatrudniać specjalistów od fotografii. Taki sesja fotograficzna to często jest wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, co oczywiście przy stronach robionych za kilkaset złotych zupełnie nie wchodzi w rachubę. Dlatego też wielu grafików inspiracji szuka właśnie na stockach zdjęć. Zresztą widząc grafikę łatwiej jest zaplanować sobie wizualizację strony jak i całej jej kolorystyki.

Zarabiamy na stronie internetowej.

Bardzo wiele osób tworzy strony internetowe tylko i wyłącznie z myślą o tym aby na takich stronach zarabiać. Oczywiście jest to dość normalne że każdy chce zarabiać pieniądze, jednak generalnie nie zawsze da się to osiągnąć. Jest gro stron, które są tworzone tylko i wyłącznie pod to aby ludzie klikali w reklamy i dzięki temu aby nabijać kasę właściciela strony. Generalnie nie mam nic przeciwko temu, ponieważ samemu posiadam wiele stron, które w jakiś sposób są stworzone do tego, aby zarabiały. Czy to za pomocą programów partnerskich, czy też za pomocą wyświetlanych reklam. Wybór metody zarabiania w dużej mierze zależy od tego jaki mamy natronie ruch i skąd on pochodzi. Generalnie jednak należy pamiętać że stronę internetową tworzymy dla ludzi a dopiero następnym jej krokiem jest zarabianie pieniędzy. Jak nie trudno się domyślić każda strona internetowa może stać się idealnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Mogą nam w tym pomóc zarówno darmowe kreatory stron jak i strony, które zostały stworzone od podstaw bez ich udziału. Nie mniej jednak w pierwszym opisywanym przypadku umieszczenie reklam na stronie internetowej jest znacznie łatwiejsze. Także darmowy kreator stron umożliwia utworzenie specjalnych boksów, w których umieszczane będą reklamy. Czynności związane z ich wykonaniem nie są trudne.

Wystarczy użyć najprostszych komend jakimi operuje się w xhtml. Najczęściej są to różnego rodzaju ramki czy tabele, gdzie umieszcza się blokowo pewne informacje. Wykorzystując na przykład odpowiedni kreator społeczności, również można umieścić na serwisach społecznościowych reklamy. Nie ma tutaj znaczenia, czy za jego pomocą utworzone zostanie miejsce na baner czy też nie. Sposobów na zarabianie na reklamach w sieci jest bardzo wiele. Od właścicieli stron internetowych zależy jak duże będą przynosić zyski w przyszłości. Mowa tutaj oczywiście o odpowiednim pozycjonowaniu serwisu, aby zajmował jak najwyższe miejsca w wyszukiwarkach internetowych.

Twórcy stron www

Na świecie, również w Polsce są osoby, które zajmują się czymś takim jak tworzenie stron. Nie jest to oczywiście zadanie łatwe. Na pewno jest to zadanie, które wymaga sporej wiedzy od osoby, która się tym zajmuje. Osoba ta jednak musi znać jakieś tam podstawy swojego działania. Musi ona zdawać sobie sprawę z tego od czego ma zacząć, aby się jej działania udały. Tworzenie stron internetowych wymaga naprawdę specjalistycznej wiedzy, którą albo się ma, gdyż zdobyło się ją za pośrednictwem odpowiedniej szkoły lub albo się ma, bo jest się po prostu samoukiem. Na świecie istnieje wiele właśnie osób zaliczających się do tej drugiej grupy. Osoby takie uczą się najczęściej metodą prób i błędów. Cięższym dla nich zadaniem jest stworzenie czegoś takiego jak program na zlecenie. Wymaga to od nich zdecydowanie więcej pracy, cierpliwości a przede wszystkim wiedzy. Osoby te muszą znać cel działania tego programu. Wiele osób tym się zajmujących zgodnie twierdzi, że tworzenie programów jest już „wyższą szkołą jazdy”, której nie każdy jest w stanie podołać.

Lepiej więc dla nas by było gdybyśmy się zwrócili do osoby, która poradzi sobie ze zleconym jej zadaniem. Warto jest również sprawdzić jakim systemie dana firma pracuje i czy to jedna czy kilka osób. Zdecydowanie firma tworząca strony internetowe powinna składać się z kilku osób. Ponieważ zazwyczaj grafiką zajmują się zawodowi graficy, wymaga to specjalnych umiejętności jak i również zdolności graficznych i wyobraźni przestrzennej. To właśnie dzięki temu że grafik jest takim nowoczesnym artystom powstają wspaniale strony internetowe. Takiego człowieka można nazwać malarzem, jednak zamiast palety używa on programów graficznych. To właśnie dzięki takim programom oglądamy efekty końcowe pracy wielu specjalistów. Oczywiście równie ważny w zespole jest koder, który w sposób odpowiednie i profesjonalny napisze dla nas stronę internetową. Koniecznie musimy zwrócić uwagę, żeby strona była zgodna obecnie panującymi standardami w tej kwesti..