Utrata danych

Witam serdecznie was. Niestety ostatnio utraciłem wszystko dane na dysku poprzez awarię prądu w moim mieszkaniu. I co teraz. Oczywiście czytałem troszkę na ten temat w Internecie ale stwierdziłem że jednak samemu się nie będę podejmował takiej rzeczy jak właśnie odzyskiwanie danych. Poszukałem i Internecie  odpowiedniej firmy tym się zajmującej a potem po prostu skontaktowałem się z nimi zajmowała się ona głównie odzyskiwanie danych. Po rozmowie telefonicznej udałem się do nich i jak się okazało nie był to dla nich żaden problem odzyskiwanie danych tak bardzo wtedy mi potrzebnych. A poza tym sporo się dowiedziałem że jeśli bym zrobił to co zalecali na stronach internetowych to bardziej jedynie mógł bym sobie zaszkodzić niż tak jak do razu udając się do nich. Myślę ze to jest dobry wybór a nie kombinowanie przez co niestety potem są jedynie tylko gorsze efekty . No właśnie a co wy byście zrobili w mojej sytuacji. Napiszcie ale moja taka dobra rada jednak że  nie próbujmy czegoś robić jak się na tym nie znamy.

Utrata danych to bardzo często w dzisiejszych czasach spotykany problem niestety a szczególnie przez zmiany klimatyczne które nastąpiły ostatnio w Polsce. Zatem często słyszymy o wielu awariach. No właśnie co wtedy zrobić by udało się nam to co chcemy potem osiągnąć a mianowicie odzyskiwanie danych. Przede wszystkim ważne jest to jak poważna jest awaria co spowodowało uszkodzenie. Często czytamy o tym na forach że nie jest to trudne ale czy jeśli nie jesteśmy fachowcami to odtworzymy te dane albo może nie. Co wtedy zrobić gdy taki problem się pojawia. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście udanie się do firmy która zajmuje się właśnie odzyskiwanie danych. No ale niestety  często tak od razu nie robimy a jeszcze sami próbujemy  różnych rozwiązań które niestety potem okazują się po prostu klapą przez co nawet udanie się do takiej firmy nie spowoduje że odzyskiwanie danych będzie dla fachowców bardzo proste. Zatem jak widać pamiętać musimy o tym że nie łudźmy się tym że po prostu sami damy sobie radę tylko zaszkodzimy.

Kiedyś aby nadać ładny wygląd stronie musieliśmy się ostro starać, jednak obecnie z pomocą przychodzi CSS. Jest to dokument, który zawiera w sobie dyrektywy, które ustanawiają sposób w jaki powinna być wyświetlona strona, zarówno dla konkretnych części stron, jak np. nagłówek jak i również odpowiada za wyświetlanie zdjęć czy innych ramek.

To właśnie dzięki CSS określamy jak ma się zachowywać dany znacznik HTML. To arkusz stylu CSS określa jaką ma posiadać czcionkę, marginesy, kolor, itp. Nasza strona internetowa.

Za pomocą CSS możemy także określić pozycjonowanie danego elementu strony względem reszty elementów, jest to bardzo wygodne i pozwala nam zabezpieczyć stronę przed rozjeżdżaniem się. Największą zaletą jest to że arkusze CSS dają większe możliwości niż sam język HTML, dodatkowo co bardzo ważne dla profesjonalistów pozwalają uzyskać czysty kod – pomagają uzyskać tak dobry efekt dzięki oddzieleniu treści witryny od fragmentów kodu odpowiedzialnych za jej wygląd, które są właśnie implementowane z arkusza stylów.

Dzięki zastosowaniu takich metod mamy większą kontrolę nad stroną, dodatkowo czyni kod czytelniejszym, łatwiej sprawować nad nim kontrolę, edytować go, i zdecydowanie łatwiej jest wprowadzać wszelkie zmiany, zarówno wyglądzie jak i grafice.

Kolejnym wielkim ułatwieniem jest to że, arkusze stylów CSS pozwalają na zmianę wyświetlania elementów, zależne jest to od tego jakiego typu urządzenia używa internauta do przeglądania naszej strony (ekran, palmtop, dokument do wydruku, czytnik ekranowy). Również podczas rozpisywania pamiętajmy że, arkusze stylów mogą być wspólne dla całego serwisu internetowego, to bardzo ułatwia później kontrolę nad wyglądem strony a jednocześnie przyśpiesza nam formatowanie tekstu. Oczywiście również może być na odwrót i możemy stworzyć styl tylko dla kawałka strony. Jak więc widać zastosowanie CSS jest bardzo szerokie i daje nam niezmiernie wiele możliwości formatowania wyglądu naszej witryny, w obecnych czasach już chyba nikt w inny sposób nie buduje swoich witryn internetowych niż w oparciu o CSS.

Kto robi stronę WWW?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się zlecić wykonanie strony internetowej to dobrze jest abyśmy się zorientowali czy jest to tylko jedna osoba czy może więcej. Zdecydowanie powinny to być przynajmniej dwie osoby a wynika to z tego że musi być grafik i programista. Programista zazwyczaj odpowiedzialny jest za napisanie dobrego i przejrzystego kodu strony internetowej a grafik za wykonanie dobrej grafiki. Zazwyczaj ciężko jest połączyć to w ten sposób, aby obie czynności wykonywała jedna osoba. Można spotkać firmy gdzie jedna osoba robi wszystko, jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ zgodnie w powiedzeniem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Dlatego lepiej, aby nad stroną pracował zespól. Obecnie graficy do dyspozycji dostają wiele gotowych narzędzi, które to w bardzo łatwy sposób uatrakcyjniają i ułatwiają pracę. Oprócz specjalnych programów na wielu stronach można znaleźć profesjonalne grafiki zarówno płatne jak i darmowe. To wszystko sprawia, że tworzenie stron i szablonów dla nich dla wielu osób staje się prawdziwą przyjemnością.

Oczywiście zanim strona jak i szablon zacznie powstawać grafik musi mieć pomysł w głowie na to jak ma ona wyglądać, to znowu wymusza na osobie będącej grafikiem posiadanie wyobraźni przestrzennej a to jest kolejny powód, dla którego nie każdy może być grafikiem komputerowym. Kiedy już jednak zaplanujemy wygląd strony to wówczas pozostaje nam znalezienie tylko odpowiednich zdjęć i grafik. Metody są dwie. Jedna z nich to wykonanie ich samodzielnie lub zlecenie fotografowi. To jest jednak dość kosztowna metoda a do tego czasochłonna. Druga popularna metoda to jest skorzystanie z banków zdjęć. To daje nam szerokie pole do popisu. W bankach takich znajdziemy tysiące zdjęć, które po opłacie za licencję możemy wykorzystać na naszej stronie internetowej. Jest to najszybsza metoda pozyskania grafiki na stronę internetową a do tego wydaje się ona stosunkowo najtańszą metodą gdy porównamy ją z kosztami wynajęcia specjalisty.

Javascript

Dzisiejsze technologie programowania i tworzenia stron internetowych dają bardzo wiele możliwości. Jedną z nich jest używanie Javascript. Język ten daje sporo możliwości a strony bez niego byłyby zdecydowanie mniej ciekawe i nudniejsze. Język ten umożliwa w głownej mierze reagowanie strony internetowej na zachowanie użytkownika, z grubsza chodzi o to że po wykonaniu określonej zaprogramowanej czynności strona wykonuje określoną czynność. Jednym z częstszych sposobów wykorzystania Javascriptu jest używanie go do stworzenia interaktywnego rozwijanego menu witryny, również dzięki temu językowi tworzy się różnego rodzaju gry dostępne w przeglądarkach. Jednak język ten nei jest doskonały, zresztą mało jest doskonałych rzeczy, podstawowy problem jest taki że obciąża on komputer na którym otwierane są strony z tym językiem, drugim poważnym mankamentem jest to że błędy jeżeli się zdarzą to potrafią bardzo skutecznie uniemożliwić korzystanie ze strony internetowej a co za tym idzie zachęcić użytkownika do jej opuszczenia i do tego że już nigdy na nią nie wróci. Jeżeli porozmawiamy z osobami zajmującymi się programowaniem w tym języku, to najczęściej usłyszymy od nich że mamy do czynienia z jakimś zdarzeniem.

To pewne klasy rzeczywistych zdarzeń, na które ma zareagować pisana aplikacja, na przykład może to być poruszenie myszą, najechanie na dany element strony, pojawienie się kursora w danym elemencie formularza. To właśnie w ożywieniu formularzy na stronach WWW bardzo często znajduje zastosowanie język javascript. To te określone zdarzenia sprawiają że strona jest interaktywna i współpracuje z osobą ją przeglądającą, dzięki temu możliwe jest osiągnięcie pełnej interaktywności a co za tym idzie jak wspomniane na wstępie polepszenie jakości obsługi strony. W związku z tym że skrypty java mają dostęp do komputera klienckiego to w ramach bezpieczeństwa wprowadza się go w taki sposób aby ten dostęp był jak najbardziej ograniczony. Jeżeli potrzebujemy większego dostępu, wówczas użytkownik musi cyfrowo podpisać skrypt.

Dane firmowe

Znów awaria. Znowu padł mi komputer co teraz mam zrobić. Mam tam bardzo ważne dane zapisane a właśnie chcę z nich skorzystać. No nic zostają jedynie dwa wyjścia. A mianowicie tak. Zostaje nam format i pracę rozpocząć jeszcze raz. Albo nic innego jak po prostu próba odzyskiwanie danych. No ale teraz czy lepiej próbować nam po swojemu takie dane odzyskać czy może jednak może udać się jednak do osób które się na tym znają i pomogą nam jeśli chodzi o odzyskiwanie danych . Miałem podobną sytuację no i niestety próbowałem coś sam zrobić nie wyszło mi to dobrze sam sobie po prostu bardziej zaszkodziłem no i niestety moja próba odzyskiwanie danych nie powiodła się nauczyłem się na tym że po prostu jak nie wiemy to lepiej naprawdę udać się do fachowca który zna się na tym i na pewno nam pomoże. No a inaczej to tylko po prostu narobimy sobie pracy nic innego. Zatem sami zdecydujcie co wolicie.
No dobrze utraciłem dane i co dalej teraz sam nie wiem co zrobić. Otóż nie jest to problem. No ale teraz kwestia jeśli chodzi o utratę danych bo wiadomo jest to pojęcie bardzo szerokie . Co się stało na czym miałem te dane jak je utraciłem. Otóż nie chodzi mi teraz bardzo o temat komputerów ale przecież możemy dane utracić z innych rzeczy jak na przykład z aparatu fotograficznego.

No właśnie a teraz jeśli chodzi o odzyskiwanie danych nie mamy nawet pojęcia jak to zrobić. Zatem od czego zacząć teraz. Wiemy że możemy spotkać firmy które po prostu się tym zajmują czyli odzyskiwanie danych. No i przede wszystkim należy sprawdzić czy dana firma oferuje taką usługę jak odzyskiwanie danych z karty naszego aparatu w tym przypadku chodzi oczywiście o zdjęcia. Jeśli tak to już wtedy nie jest taki duży problem po prostu zostawiamy u nich kartę i aparat a oni już wszystkim się zajmują. No właśnie a tak często wtedy kombinujemy sami a potem mamy efekty tego że wszystko tracimy. Zatem chyba już wiecie co wybrać w takim przypadku jak właśnie utrata danych.