Co to jest kreator stron internetowych?

Chyba każdy kiedyś spotkał się z terminem strona internetowa. Aby powstała potrzebny jest odpowiedni kreator stron internetowych. Jest to aplikacja stworzona po to, aby w szybki i dosyć prosty sposób stworzyć pierwszą stronę internetową. Posiadanie kreatora pozwala stworzyć ją w kilka minut nawet przez osoby nie zaznajomione z językiem html nowszym jego odpowiednikiem xhtml.

W większości przypadków posiada on funkcję prezentowania wykonanych prac przy pomocy funkcji wyświg, czyli umożliwiającej bezpośredni podgląd wykonanych czynności podczas tworzenia strony. Jest to szczególnie pomocne dla osób początkujących, którzy dopiero poznają możliwości, jakie daje język html. Jednak możliwości, jakie daje nawet początkującym użytkownikom kreator stron www są znacznie większe niż mogłoby się wydawać. Obecnie coraz więcej z nich oferuje funkcjonalność znacznie rozszerzoną niż miało to miejsce w przypadku powstawania kreatorów przeszłości. Większość z nich posiada obsługę css, czyli kaskadowych arkuszy stylów. Dzięki nim powstała strona internetowa będzie jeszcze bardziej przyjazna internautom, umożliwi również właściwe wyświetlania wszystkich jej elementów w różnych przeglądarkach internetowych. Jak widać z powyższego tekstu kreator stron jest narzędziem przeznaczonym zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów.

Oczywiście tego typu narzędzia bardzo ułatwiają tworzenie stron internetowych dla początkujących. Jednak również wielokrotnie się zdarza że na podstawie gotowych szablonów nawet profesjonalne firmy tworzą strony internetowe. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pozwala to na wykonanie strony internetowej zdecydowanie taniej niż w tradycyjny sposób od początku do końca wszystko programować od nowa. Jeżeli już szukamy kreatora stron internetowych to warto jest się zastanowić również nad znalezieniem takiego, gdzie zarządzać będziemy mogli za pomocą CMS. Jest to bardzo duże ułatwienie podczas wprowadzania tekstu.

Tagi dodane przez Kube do tego wpisu na blogu: , ,